8. Múlt és jelen fotópályázat

8. Múlt és jelen fotópályázat pályázat képe

Eredmény

A Soproni Fotóklub nyolcadik alkalommal írja ki pályázatát Múlt és jelen címmel. A kiírás célja, hogy a digitális (jelen) képek mellett teret kapjanak a hagyományos (múlt) papírképek is.

Ebben az évben a koronavírus miatt a papírképes A kategória ismét digitális lesz, és lesz egy harmadik kategória.

A. Általános monochrom

B. Általános színes

C. Természet színes v. fekete-fehér

A pályázat nyílt, azon foglalkozástól függetlenül bárki részt vehet.

A pályázatra kategóriánként 4-4 felvételt lehet beküldeni.

Kizárólag digitális képek küldhetők JPG formátumban, sRGB színmódban, a kép hosszabbik oldala1024 pixel, 300 dpi, 8-10-es tömörítéssel. A képek mérete ne haladja meg az 1 Mb-ot. Az alkotóknak rendelkezni kell a kép nagyfelbontású (hosszabbik oldal min. 3000 pixel, 300 dpi) változatával, mert a kiállításra kerülő alkotásokat a pályázat szervezői hívatják elő.

A fájlokat az alábbiak szerint kell elnevezni:

Alkotó neve, a kép címe Kaktusz Virág_Sündisznó_A1).

A digitális képeket a Soproni Fotóklub honlapján lehet feltölteni 2021. április 22-tól.

Fotóklub tagjainak közös pályázata esetén a feltöltés személyenként a honlapra történjen, viszont kérjük, hogy a contest@sopronifotoklub.hu címre küldjék el a pályázó klub és a pályázó klubtagok nevét.

Kérdés esetén Hipságh Gyöngyi ad felvilágosítást (30/300-3384 vagy gyongyi.hipsagh@freemail.hu).

NEVEZÉSI DÍJ:

2 kategória 4000 Ft

3 kategória 5000 Ft.

Kluboknak 5 fő felett a kedvezményes nevezési díj: 4000 Ft/fő/3 kategória.

Az összeget a Soproni Fotóklub contest@sopronifotoklub.hu paypal számlára kérjük átutalni.

A határidőn túl beküldött, ill. a kiírásnak nem megfelelően beadott anyagot a pályázatból kizárjuk. Egyazon fotó csak egy kategóriában nevezhető. A pályázó elismeri, hogy a zsűri döntése végleges és nem vitatható. A kiállítás népszerűsítése érdekében a kiállított, valamint a díjazott képeket digitális vagy nyomdai formában a pályázat kiírója szerzői jogdíj megfizetése nélkül felhasználhatja. A pályázat nyertes képei – a pályázat és alkotó megjelölésével – megjelennek az évenkénti Fotó-Hungarikumban.

A pályázaton a kiíró klub tagjai nem vehetnek részt.

Díjazás:

A zsűri 3-3 díjat oszt ki mindhárom kategóriában:

1. díj – 2. díj – 3. díj – A Soproni Fotóklub oklevele.

Valamint MAFOSZ külön díj, a legtöbb elfogadást elért alkotónak.

A nevezési lap letölthető a www.sopronifotoklub.hu weboldalról.

A pályázat eredményéről minden résztvevőt e-mailben értesítünk és az elfogadott képek listája megjelenik honlapunkon. Az elfogadott képekből nyomtatott katalógust kap minden résztvevő.

A zsűri tagjai:

Baán Katalin E-MAFOSZ/b fotóművész

Hipságh Gyöngyi EFIAP, A-MAFOSZ/p fotóművész

Koloszár Jenő EFIAP, A-MAFOSZ fotóművész

A zsűri döntése végleges és nem másítható meg.

Beérkezési határidő: 2021. június 6.                                           Zsűrizés: 2021. június 12.

Értesítés: 2021. június 20.                                                              Katalógus postázása: 2021. szeptember 14.

Kiállítás megnyitó és díjátadó:

Amennyiben konszolidálódik a helyzet 2021. szeptember 12-ig, akkor a kiállítást a díjátadóval együtt tartjuk meg, amelynek időpontjáról és helyszínéről e-mailben értesítjük a pályázókat. Amennyiben nem, akkor 2021. szeptember 15-ig a díjakat a katalógussal együtt postázzuk a résztvevőknek.