7. Múlt és jelen fotópályázat

7. Múlt és jelen fotópályázat pályázat képe

Eredmény

Pályázati kiírás

Regisztráció után a képek azonnal feltölthetőek. Nincs szükség az e-mail vissza igazolására.

A Soproni Fotóklub hetedik alkalommal írja ki pályázatát Múlt és jelen címmel. A kiírás célja, hogy a digitális (jelen) képek mellett teret kapjanak a hagyományos (múlt) papírképek is.

Ebben az évben a koronavírus miatt a papírképes A kategória is digitális lesz.

A. Általános monochrom

B. Általános színes

A pályázat nyílt, azon foglalkozástól függetlenül bárki részt vehet.

A pályázatra 2 kategóriában összesen 8 db, kategóriánként 4-4 felvételt lehet beküldeni.

Kizárólag digitális képek küldhetők JPG formátumban, sRGB színmódban, a kép hosszabbik oldala1024 pixel, 300 dpi, 8-10-es tömörítéssel. A képek mérete ne haladja meg az 1 Mb-ot. Az alkotóknak rendelkezni kell a kép nagyfelbontású (hosszabbik oldal min. 3000 pixel, 300 dpi) változatával, mert a kiállításra kerülő alkotásokat a pályázat szervezői hívatják elő.

A fájlokat az alábbiak szerint kell elnevezni:

Alkotó neve, a kép címe, a nevezési lap sorszáma (Kaktusz Virág_Sündisznó_A1).

A digitális képeket a Soproni Fotóklub honlapján lehet feltölteni 2020. április 20-tól.

Fotóklub tagjainak közös pályázata esetén a feltöltés személyenként a honlapra történjen, viszont kérjük, hogy a contest@sopronifotoklub.hu címre küldjék el a pályázó klub és a pályázó klubtagok nevét.

Kérdés esetén Hipságh Gyöngyi ad felvilágosítást (30/300-3384 vagy gyongyi.hipsagh@freemail.hu).

NEVEZÉSI DÍJ: 3000 Ft kategóriától függetlenül. Kluboknak 5 fő felett a kedvezményes nevezési díj: 2500 Ft/ fő. Az összeget a Soproni Fotóklub contest@sopronifotoklub.hu paypal számlára kérjük átutalni.

A határidőn túl beküldött, ill. a kiírásnak nem megfelelően beadott anyagot a pályázatból kizárjuk. Egyazon fotó csak egy kategóriában nevezhető. A pályázó elismeri, hogy a zsűri döntése végleges és nem vitatható. A kiállítás népszerűsítése érdekében a kiállított, valamint a díjazott képeket digitális vagy nyomdai formában a pályázat kiírója szerzői jogdíj megfizetése nélkül felhasználhatja. A pályázat nyertes képei – a pályázat és alkotó megjelölésével – megjelennek az évenkénti Fotó-Hungarikumban.

A pályázaton a kiíró klub tagjai nem vehetnek részt.

Díjazás:

A zsűri 3-3 díjat oszt ki mindkét kategóriában:

1. díj – 2. díj – 3. díj – A Soproni Fotóklub oklevele.

Valamint MAFOSZ külön díj, a legtöbb elfogadást elért alkotónak.

A nevezési lap letölthető a www.sopronifotoklub.hu weboldalról.

A pályázat eredményéről minden résztvevőt e-mailben értesítünk és az elfogadott képek listája megjelenik honlapunkon. Az elfogadott képekből nyomtatott katalógust kap minden résztvevő.

Zsűri tagjai:

Csigó Gergely AFIAP, E-MAFOSZ fotóművész

Hipságh Gyöngyi EFIAP, A-MAFOSZ/p fotóművész

Koloszár Jenő EFIAP, A-MAFOSZ fotóművész

A zsűri döntése végleges és nem másítható meg.

Beérkezési határidő: 2020. június 3.                                           Zsűrizés: 2020. június 13.

Értesítés: 2020. június 20.                                                              Katalógus postázása: 2020. szeptember 14.

A kiállításra kerülő képek digitális vetítésben megjelennek a klub Facecbook oldalán és honlapján 2020. július elején.

Kiállítás megnyitó és díjátadó:

Amennyiben konszolidálódik a helyzet 2020. szeptember 12-ig, akkor a kiállítást a díjátadóval együtt tartjuk meg, amelynek időpontjáról és helyszínéről e-mailben értesítjük a pályázókat. Amennyiben nem, akkor 2020. szeptember 14-én a díjakat a katalógussal együtt postázzuk a résztvevőknek.